Rankings 3x3x3 Team-Blind

#CompetitorSingleCountryCompetition
1 Nikita Kovalchuk17.97 Ukraine Kiev Super Blind 2019
1 Yevheniia Melnykova17.97 Ukraine Kiev Super Blind 2019
3 Alexey Zharikov18.70 Russia Sariki in Moscow 2020
3 Andrey Che18.70 Russia Sariki in Moscow 2020
5 Maksym Yeli19.83 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
5 Mykyta Tytar19.83 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
7 Grigoriy Barashkin20.37 Russia Sariki in Moscow 2020
7 Ilya Beylin20.37 Russia Sariki in Moscow 2020
9 Alexander Gusev21.87 Russia YJ Fest Moscow 2019
9 Ilya Komonov21.87 Russia YJ Fest Moscow 2019
11 Maxim Ilin22.35 Russia Sariki in Moscow 2020
11 Timur Imanov22.35 Russia Sariki in Moscow 2020
13 Alexander Bashutkin24.12 Russia YJ Moscow Special 2019
14 Lev Golub24.21 Ukraine Kiev Super Blind 2019
14 Vladyslav Zhydkov24.21 Ukraine Kiev Super Blind 2019
16 Egor Maslov25.34 Russia YJ Moscow Special 2019
16 Nikolay Ambrosiy25.34 Russia YJ Moscow Special 2019
18 Platon Dranchuk25.57 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
18 Yauheni Herasimchyk25.57 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
20 Anatoly Turenko27.03 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
21 Bill Hammill27.32 United Kingdom Manchester Open 2020
21 Hussain Iqbal27.32 United Kingdom Manchester Open 2020
23 Artyom Martirosov27.50 Russia YJ Moscow Special 2019
23 Vladislav Kozhin27.50 Russia YJ Moscow Special 2019
25 Oleksandr Ivanchak28.02 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
25 Vladyslav Zhyhailo28.02 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
27 Ksenia Antipova29.07 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
27 Mikhail Malamant29.07 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
29 Farid Mikhailov29.46 Russia CCC Qualification Saratov 2019
29 Maria Zhits29.46 Russia CCC Qualification Saratov 2019
31 Chris Mills30.04 United Kingdom UK Championship 2019
31 James Molloy30.04 United Kingdom UK Championship 2019
33 Egor Pankavets30.23 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
33 Vadzim Smirnou30.23 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
35 Fabio Schwandt30.64 United Kingdom UK Championship 2019
35 Harry Savage30.64 United Kingdom UK Championship 2019
37 Alexey Gundin30.84 Russia YJ Moscow Special 2019
37 Dmitry Gundin30.84 Russia YJ Moscow Special 2019
39 Islam Kitiev31.07 Russia White City Cubing 2019
40 Ivan Torgashov31.11 Russia Sariki in Moscow 2020
40 Semen Artyukhov31.11 Russia Sariki in Moscow 2020
42 Hari Anirudh31.36 Germany Mémorial François Courtès 2020
42 Konstantin Jaehne31.36 Germany Mémorial François Courtès 2020
44 Christopher Yen31.38 United States Berkeley Summer 2019
44 Tyler Howlett31.38 United States Berkeley Summer 2019
46 Elizaveta Selezneva31.44 Russia YJ Kazan 2019
46 Stanislav Shleev31.44 Russia YJ Kazan 2019
48 Deni Mintsaev31.46 Russia CCC Qualification Saratov 2019
48 Igor Tarasov31.46 Ukraine Kiev Super Blind 2020
48 Nikolay Masson31.46 Russia CCC Qualification Saratov 2019
48 Pavlo Bondar31.46 Ukraine Kiev Super Blind 2020
52 Fedor Abaev32.09 Russia YJ Fest Moscow 2019
53 Daniel Vædele Egdal32.28 Denmark Aarhus Christmas 2019
53 Martin Vædele Egdal32.28 Denmark Aarhus Christmas 2019
55 Dmitriy Malahov32.31 Russia YJ Fest Moscow 2019
55 Pavel Zherebtsov32.31 Russia YJ Fest Moscow 2019
57 Callum Hales-Jepp32.37 United Kingdom Manchester Open 2020
57 Charlie Stark32.37 United Kingdom Manchester Open 2020
59 Nikita Loika32.49 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
60 Artem Yashkov32.58 Russia CCC Qualification Saratov 2019
61 Mikhail Chernobrivets32.75 Russia Tomsk Cube Days 2019
61 Nikolay Solomennikov32.75 Russia Tomsk Cube Days 2019
63 Ismail Ganiev33.10 Russia Sariki in Moscow 2020
63 Nikolai Gomelchuk33.10 Russia Sariki in Moscow 2020
65 Laurids Abelsen Holm33.13 Denmark Aarhus Christmas 2019
65 Silas Kampp Richter Lassen33.13 Denmark Aarhus Christmas 2019
67 Ben Stokes33.44 United Kingdom Manchester Open 2020
67 Daniel Tidsey33.44 United Kingdom Manchester Open 2020
69 Bertie Longden34.05 United Kingdom Manchester Open 2020
69 Matthew Prestwich34.05 United Kingdom Manchester Open 2020
71 Egor Lytnev34.36 Russia NSK Cubing Fest 2019
71 Viktor Rudnev34.36 Russia NSK Cubing Fest 2019
73 Pavel Yushkevich34.39 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
73 Vladislav Kaminskiy34.39 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
75 Alexey Kislovskiy34.43 Russia YJ Kazan 2019
76 Aleksandr Beznogov34.53 Russia Welcome to Academy 2018
77 Jacob Chambers35.63 United Kingdom Manchester Open 2020
77 Oliver Castledine35.63 United Kingdom Manchester Open 2020
79 Abhimanyu Singhal35.78 China Berkeley Summer 2019
79 Jiazheng Zhao35.78 China Berkeley Summer 2019
81 Mikhail Glazov35.80 Russia YJ Kazan 2019
81 Pavel Mesyatsev35.80 Russia YJ Kazan 2019
83 Brody Lassner35.81 United States Copper Country Winter 2020
83 Will Cerne35.81 United States Copper Country Winter 2020
85 Eli Jay36.08 United Kingdom Manchester Open 2020
85 Jason Harley36.08 United Kingdom Manchester Open 2020
87 Dmitry Matthew Yaquinto36.33 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
87 Makar Leonov36.33 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
89 Ivan Terekh36.92 Belarus MPEI Open 2018
90 Jacob Ambrose37.01 United States No Stress Solving 2017
90 Katie Hull37.01 United States No Stress Solving 2017
92 Ivan Polukarov37.04 Russia YJ Moscow Special 2019
92 Oleg Fomenkov37.04 Russia YJ Moscow Special 2019
94 Ivan Polkanov37.37 Russia YJ Moscow Special 2019
94 Leonid Shcherbakov37.37 Russia YJ Moscow Special 2019
96 Vitaliy Sheshko37.67 Belarus Welcome to Brest 2018
97 Ilya Zabrodsky38.17 Belarus Welcome to Brest 2018
98 Ihor Sukhovatenko38.21 Ukraine MPEI Open 2019
99 Dmitry Kryuzban38.40 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
99 Elizaveta Ermolkina38.40 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
101 Brandon Harnish39.95 United States Berkeley Summer 2019
101 Jeremy Fleischman39.95 United States Berkeley Summer 2019
103 Illia Kozlov40.31 Ukraine Kiev Super Blind 2020
103 Mykhailo Lagoida40.31 Ukraine Kiev Super Blind 2020
103 Taylor Cookmeyer40.31 United States Berkeley Summer 2019
103 Tiffany Chien40.31 United States Berkeley Summer 2019
107 Semen Parshukov40.69 Russia Udmurtia Open 2019
108 Daniel Yakhkind40.81 Ukraine Kiev Super Blind 2020
108 Yurii Riabov40.81 Ukraine Kiev Super Blind 2020
110 Kai Roff40.97 United Kingdom Manchester Open 2020
110 Oliver Fisk40.97 United Kingdom Manchester Open 2020
112 Dmitriy Martyshev41.16 Russia NSK Cubing Fest 2019
112 Yuri Sitdikov41.16 Russia NSK Cubing Fest 2019
114 Asbjørn Brummer Birkelund41.85 Denmark Aarhus Christmas 2019
114 Rasmus Guldager41.85 Denmark Aarhus Christmas 2019
116 Oleksandr Movchan41.94 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
116 Yaroslav Morhun41.94 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
118 Clément Cherblanc42.00 France Mémorial François Courtès 2020
118 Pauline Clémenceau42.00 France Mémorial François Courtès 2020
120 Serhii Koksharov42.46 Ukraine White City Cubing 2019
121 Mykhailo Akhunov42.97 Ukraine Kiev Super Blind 2019
122 Ioann Smolin43.23 Russia MPEI Open 2019
123 Diana Murnik43.30 Russia Sariki in Moscow 2020
124 Henry Helmuth43.42 United States UCSD Winter 2020
124 Wilson Li43.42 United States UCSD Winter 2020
126 Ilya Kerymov43.51 Ukraine Kiev Super Blind 2020
126 Yelysei Hovorun43.51 Ukraine Kiev Super Blind 2020
128 Nathan Wu43.77 United States Berkeley Summer 2019
128 Will Newhoff43.77 United States Berkeley Summer 2019
130 Ilya Nazarov44.37 Russia Sariki in Moscow 2020
131 Mikhail Antonov44.72 Russia MPEI Open 2019
132 Dmitry Patrikeev44.86 Russia White City Cubing 2019
132 Vladimir Mikhailyuk44.86 Russia White City Cubing 2019
134 Ernur Ersayynov45.16 Kazakhstan CCC Qualification Saratov 2019
134 Ruslan Kazin45.16 Kazakhstan CCC Qualification Saratov 2019
136 Carter Kucala45.34 United States CubingUSA Nationals 2019
136 Lisa Kucala45.34 United States CubingUSA Nationals 2019
138 Huston Vu-Duc45.36 Ukraine Welcome to Academy 2018
138 Mikhail Yasinsky45.36 Ukraine Welcome to Academy 2018
140 Kavin Tangtartharakul45.73 United States UCSD Winter 2020
140 Zhouheng Sun45.73 United States UCSD Winter 2020
142 Dmitry Dergunov46.07 Russia Sariki in Moscow 2020
142 Kyyarkhan Nikolaev46.07 Russia Sariki in Moscow 2020
144 Sam Shaw46.45 United Kingdom UK Championship 2019
145 Maksym Debelyi46.50 Ukraine Kiev Super Blind 2019
145 Oleksii Sodoma46.50 Ukraine Kiev Super Blind 2019
147 Aral Askarov46.51 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
147 Dias Murzalin46.51 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
149 Adrian Dębski47.12 Poland Kiev Super Blind 2020
149 Szymon Jeziorski47.12 Poland Kiev Super Blind 2020
151 Benjamin Gendre47.25 France Mémorial François Courtès 2020
151 Florent Gaubert47.25 France Mémorial François Courtès 2020
153 Kamil Przybylski47.29 Poland Kiev Super Blind 2020
153 Krzysztof Bober47.29 Poland Kiev Super Blind 2020
155 Teo Bin Jie47.47 Singapore Cubewerkz Open 2016
155 Wong Chong Wen47.47 Singapore Cubewerkz Open 2016
157 Artem Lukin48.58 Russia MPEI Open 2018
158 Callum Goodyear48.72 United Kingdom Aarhus Christmas 2019
158 Zoé de Moffarts48.72 United Kingdom Aarhus Christmas 2019
160 Maksim Kuchuk49.10 Russia Vladivostok Spring 2020
160 Sergey Ukolov49.10 Russia Vladivostok Spring 2020
162 Alexey Titow49.40 Russia Welcome to Academy 2018
163 Kirill Litvinov49.56 Russia Welcome to Academy 2018
163 Sergey Lahno49.56 Russia Welcome to Academy 2018
165 Vladimir Korovin49.57 Russia MPEI Open 2018
166 Maxim Brednev49.85 Russia Tomsk Cube Days 2019
166 Nikita Dolzhkevich49.85 Russia Tomsk Cube Days 2019
168 Denys Shyshliannykov49.98 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
169 Fredrik Trondhjem50.47 Denmark Aarhus Christmas 2019
169 Oscar Roth Andersen50.47 Denmark Aarhus Christmas 2019
171 Shantanu Modak50.52 Singapore Cubewerkz Open 2016
171 Siah Yee Long50.52 Singapore Cubewerkz Open 2016
173 Andrii Lushpak50.76 Ukraine Kiev Super Blind 2020
173 Volodymyr Solonka50.76 Ukraine Kiev Super Blind 2020
175 Danila Lebedev51.21 Russia NSK Cubing Fest 2019
175 Mikhail Kopylov51.21 Russia NSK Cubing Fest 2019
177 Mitchell Lane51.37 United States Berkeley Summer 2019
177 Riley Woo51.37 United States Berkeley Summer 2019
179 Dmitrii Saukov51.46 Russia MPEI Open 2019
179 Nikita Kabanin51.46 Russia MPEI Open 2019
181 Bogdan Shirokov51.74 Russia Udmurtia Open 2019
181 Danil Antoniu51.74 Russia Udmurtia Open 2019
183 Magnus Patrick Kanstrup52.01 Denmark Aarhus Christmas 2019
183 Rasmus Stub Detlefsen52.01 Denmark Aarhus Christmas 2019
185 Jason Black52.09 United States UCSD Winter 2020
185 Milo Black52.09 United States UCSD Winter 2020
187 Aleksandr Paliukhovich52.99 Belarus Welcome to Brest 2018
187 Viachaslau Kazak52.99 Belarus Welcome to Brest 2018
189 Ilya Sokolov53.32 Russia Vladivostok Spring 2020
189 Timofey Zakharchenko53.32 Russia Vladivostok Spring 2020
191 David Beugnon53.75 United States No Stress Solving 2017
191 Noah Joiner53.75 United States No Stress Solving 2017
193 Benjamin Grzesiak54.44 United Kingdom Manchester Open 2020
193 George Dunleavy54.44 United Kingdom Manchester Open 2020
195 Danil Kotenkov54.52 Russia MPEI Open 2019
195 Vyacheslav Kochergin54.52 Russia MPEI Open 2019
197 Anna Reznichenko54.53 Russia Tomsk Cube Days 2019
197 Ekaterina Reznichenko54.53 Russia Tomsk Cube Days 2019
199 Georgiy Titov54.88 Ukraine Kiev Super Blind 2020
199 Serhii Mormul54.88 Ukraine Kiev Super Blind 2020
201 Lucas Déglise55.08 France Mémorial François Courtès 2020
201 Mario Laurent55.08 France Mémorial François Courtès 2020
203 Firstian Fushada55.19 Indonesia Cubewerkz Open 2016
203 Wilson Alvis55.19 Indonesia Cubewerkz Open 2016
205 Timofey Bannov55.67 Russia YJ Kazan 2019
205 Yaroslav Kulayev55.67 Russia YJ Kazan 2019
207 Magnus Søndergaard Byrne56.04 Denmark Aarhus Christmas 2019
207 Mathias Søndergaard Byrne56.04 Denmark Aarhus Christmas 2019
207 Michael Conard56.04 United States Copper Country Winter 2020
207 Walker Welch56.04 United States Copper Country Winter 2020
211 Andrew Nathenson56.86 United States UCSD Winter 2020
211 Harry Goslow56.86 United States No Stress Solving 2017
211 Michael Young56.86 United States UCSD Winter 2020
211 Raymond Goslow56.86 United States No Stress Solving 2017
215 Jae Park56.99 United States CubingUSA Nationals 2019
215 Jeff Park56.99 United States CubingUSA Nationals 2019
217 Carl Emil Exner57.21 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
218 James Golding57.55 United Kingdom UK Championship 2019
218 Oliver Wheat57.55 United Kingdom UK Championship 2019
220 German Zaitsev57.62 Russia YJ Moscow Special 2019
221 Jaidon Zain Adams57.79 United Kingdom UK Championship 2019
221 Robert Alden57.79 United Kingdom UK Championship 2019
223 Roman Strakhov58.20 Russia Dnepr Super Blind 2018
224 Frederik Løchte58.22 Denmark Aarhus Christmas 2019
224 Thomas Sonnenberg Jarner58.22 Denmark Aarhus Christmas 2019
226 Aaron Sun58.54 United States Berkeley Summer 2019
226 Tristan Yoo58.54 United States Berkeley Summer 2019
228 William Gan Wei Ren58.77 Malaysia Manchester Open 2020
229 Fidan Gaffarov58.85 Russia MPEI Open 2018
230 Anton Nazarov59.53 Russia NSK Cubing Fest 2019
230 Mikhail Sartakov59.53 Russia NSK Cubing Fest 2019
232 Jason Ostdiek59.57 United States Berkeley Summer 2019
232 Jeremy Benik59.57 United States Berkeley Summer 2019
234 Sergey Malyshev59.91 Russia Welcome to Academy 2018
234 Vadim Andreev59.91 Russia Welcome to Academy 2018
236 Evgeniy Mazhara1:01.00 Russia Welcome to Academy 2018
236 Roman Ponikarovskiy1:01.00 Russia Welcome to Academy 2018
238 Stepan Anisimov1:01.05 Russia MPEI Open 2019
239 Tommas Austin-Milne1:01.42 Australia Northside Cube Days 2020
239 Zac Graham1:01.42 Australia Northside Cube Days 2020
241 Darya Belonogova1:01.93 Russia Udmurtia Open 2019
241 Nikita Nifatov1:01.93 Russia Udmurtia Open 2019
243 Denys Stolbov1:01.94 Ukraine Kiev Super Blind 2019
244 Dmitry Alexin1:02.15 Russia YJ Moscow Special 2019
244 Vladislav Kshnyakin1:02.15 Russia YJ Moscow Special 2019
246 David McLean1:02.16 Australia Northside Cube Days 2020
246 Jonathan Charlesworth1:02.16 Australia Northside Cube Days 2020
248 Benjamin Paul1:02.69 Australia Northside Cube Days 2020
248 Nicholas Paul1:02.69 Australia Northside Cube Days 2020
250 Daniil Mikhailov1:02.78 Russia MPEI Open 2019
251 Michał Wroński1:02.87 Ukraine Kiev Super Blind 2020
251 Vladyslav Hordiienko1:02.87 Ukraine Kiev Super Blind 2020
253 Isaac Wells1:03.20 Australia Northside Cube Days 2020
253 Josef Matijevic1:03.20 Australia Northside Cube Days 2020
255 Andy Du1:03.48 Australia Northside Cube Days 2020
255 Magomed Bashtaev1:03.48 Russia MPEI Open 2018
255 Mikhail Kuzin1:03.48 Russia MPEI Open 2018
255 Minn Aung1:03.48 Australia Northside Cube Days 2020
259 Malte Oliver Bøgh Kjøller1:03.70 Denmark Aarhus Christmas 2019
260 Jack Stewart1:04.74 United States UCSD Winter 2020
260 Jordan Herman1:04.74 United States UCSD Winter 2020
262 Maria Dulschikova1:04.97 Russia YJ Fest Moscow 2019
262 Polina Lapteva1:04.97 Russia YJ Fest Moscow 2019
264 Adam Dums1:05.08 United States Copper Country Winter 2020
264 Nick Schiavo1:05.08 United States Copper Country Winter 2020
266 David Karalli1:05.16 United States UCSD Winter 2020
266 Draco Tong1:05.16 United States UCSD Winter 2020
268 Nikolai Kuzin1:05.61 Russia NSK Cubing Fest 2019
269 Danila Dubovik1:07.38 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
269 Ivan Akulich1:07.38 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
271 Dmitry Rodin1:07.39 Russia YJ Moscow Special 2019
271 Nikita Stolnikov1:07.39 Russia YJ Moscow Special 2019
273 Derek Hsieh1:07.47 United States UCSD Winter 2020
273 Will Hamilton1:07.47 United States UCSD Winter 2020
275 Daniil Smirnov1:07.49 Russia MPEI Open 2019
275 Vadim Strelnikov1:07.49 Russia MPEI Open 2019
277 Maksim Demchenko1:07.88 Russia Sariki in Moscow 2020
278 Anton Uskov1:08.09 Russia Udmurtia Open 2019
278 Vlad Vershinin1:08.09 Russia Udmurtia Open 2019
280 Igor Kolosov1:08.19 Russia YJ Fest Moscow 2019
281 George Scholey1:08.29 United Kingdom Manchester Open 2020
281 Robert Yau1:08.29 United Kingdom Manchester Open 2020
283 Damir Zhanataev1:08.54 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
283 Zhantuar Zholdasov1:08.54 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
285 Alexander Katyukov1:09.05 Russia YJ Moscow Special 2019
286 Donna Krueger1:09.51 United States CubingUSA Nationals 2019
286 Ivan Krueger1:09.51 United States CubingUSA Nationals 2019
288 Jared Stinson1:09.63 United States No Stress Solving 2017
288 Kieran Dizon1:09.63 United States No Stress Solving 2017
290 Laura Ting1:09.65 Australia Northside Cube Days 2020
290 Ming Dao Ting1:09.65 Australia Northside Cube Days 2020
292 Yevhen Riabokon1:09.77 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
293 David Madigan1:10.58 United States Copper Country Winter 2020
293 Simon Kellum1:10.58 United States Copper Country Winter 2020
295 Grigorii Alekseev1:10.80 Russia Kiev Super Blind 2019
296 Nancy Hartman1:10.95 United States CubingUSA Nationals 2019
296 Sean Hartman1:10.95 United States CubingUSA Nationals 2019
298 Alexey Yarygin1:11.04 Russia CCC Qualification Saratov 2019
298 Irina Yarygina1:11.04 Russia CCC Qualification Saratov 2019
300 Frederik Perto Pagh1:11.38 Denmark Aarhus Christmas 2019
300 Mads Philipsen1:11.38 Denmark Aarhus Christmas 2019
302 Pavel Kovirzin1:11.83 Russia MPEI Open 2018
302 Viacheslav Nartokov1:11.83 Russia MPEI Open 2018
304 Nikita Popkov1:12.33 Russia NSK Cubing Fest 2019
304 Timofey Aksenov1:12.33 Russia NSK Cubing Fest 2019
306 Aaditya Karnataki1:12.74 United States Berkeley Summer 2019
306 Shubhan Chari1:12.74 United States Berkeley Summer 2019
308 Ari Randers-Pehrson1:12.78 United States CubingUSA Nationals 2019
308 Michael Randers-Pehrson1:12.78 United States CubingUSA Nationals 2019
310 Dakota Akarlilar1:12.85 United States Manchester Open 2020
310 Hudson Akarlilar1:12.85 United States Manchester Open 2020
312 Artem Ryabikin1:13.24 Russia White City Cubing 2019
312 David Arzamastsev1:13.24 Russia White City Cubing 2019
314 Danila Rogozhnikov1:13.32 Russia Welcome to Academy 2018
314 Dmitriy Rogozhnikov1:13.32 Russia Welcome to Academy 2018
316 Aaron Paskow1:14.58 United States Berkeley Summer 2019
316 Varun Mohanraj1:14.58 United States Berkeley Summer 2019
318 Ekaterina Kaneva1:15.28 Russia MPEI Open 2019
319 Askar Shakhman1:15.38 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
319 Shyngys Sharapadin1:15.38 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
321 Alikhan Yertursyn1:15.45 Kazakhstan Welcome to Academy 2018
321 Ilyas Arystanbekov1:15.45 Kazakhstan Welcome to Academy 2018
323 Anton Suzin1:16.86 Belarus Welcome to Brest 2018
324 Noah Søkilde Damborg1:17.40 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
325 Roman Varkuta1:18.49 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
326 Elliot Hawkins1:18.79 United States Berkeley Summer 2019
326 Lacey Dilworth1:18.79 United States Berkeley Summer 2019
328 Alaric Pouchain1:19.36 France Mémorial François Courtès 2020
328 Dimitri Linsolas1:19.36 France Mémorial François Courtès 2020
330 Iurii Chesnokov1:19.72 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
330 Nikita Sviridov1:19.72 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
332 Dmitriy Kukuev1:19.75 Russia NSK Cubing Fest 2019
332 Roman Zapolsky1:19.75 Russia NSK Cubing Fest 2019
334 Konstantin Solovev1:20.08 Russia Welcome to Brest 2018
334 Valentina Soloveva1:20.08 Russia Welcome to Brest 2018
336 Moisés Marco Quispe Arellano1:20.13 Bolivia LP Cube Battle 2018
336 Xavier Antonio Balderrama1:20.13 Bolivia LP Cube Battle 2018
338 Timur Kononov1:20.85 Russia MPEI Open 2018
339 Maxim Mamakov1:21.14 Russia Saratov Special 2019
339 Ramil Sayfulin1:21.14 Russia Saratov Special 2019
341 Andrey Mishin1:21.39 Russia Saratov Special 2019
341 Timofey Dementev1:21.39 Russia Saratov Special 2019
343 Jack O'Callaghan1:21.72 United Kingdom Manchester Open 2020
343 Oliver Jepson1:21.72 United Kingdom Manchester Open 2020
345 Arsenii Kyrylenko1:22.07 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
346 Samuel Jehanno1:22.26 France Mémorial François Courtès 2020
346 Théo Monteau1:22.26 France Mémorial François Courtès 2020
348 Adam Narbutas Jørgensen1:23.42 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
349 Adam Devere1:23.60 United Kingdom UK Championship 2019
349 Brandon Poulton1:23.60 United Kingdom UK Championship 2019
351 Evan Serrano1:23.83 United States UCSD Winter 2020
352 Adrian George1:24.23 United States Berkeley Summer 2019
352 Austin Chen1:24.23 United States Berkeley Summer 2019
354 Nicolás Sánchez1:24.88 United States No Stress Solving 2017
354 Sanjay Batta1:24.88 United States No Stress Solving 2017
356 Denys Shuleshchenko1:25.29 Ukraine Kiev Super Blind 2020
356 Jan Riedl1:25.29 Ukraine Kiev Super Blind 2020
358 Viktor Kalmar1:25.96 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
358 William Walsted Tjellesen1:25.96 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
360 Aldiyar Tungushbaev1:26.51 Russia NSK Cubing Fest 2019
360 Andrey Mozgovoy1:26.51 Russia NSK Cubing Fest 2019
362 Andrey Andreyev1:26.86 Russia Tomsk Cube Days 2019
362 Bair Pavlov1:26.86 Russia Tomsk Cube Days 2019
362 Leonid Zakharov1:26.86 Russia Tomsk Cube Days 2019
362 Mikhail Ivashechkin1:26.86 Russia Tomsk Cube Days 2019
366 Edvard Faa Nårstad1:26.89 Denmark Aarhus Christmas 2019
366 Jens Fredsø Kold1:26.89 Denmark Aarhus Christmas 2019
368 Pavel Khvostyuk1:27.32 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
368 Zakhar Lukonin1:27.32 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
370 Carter Bitz1:27.65 United States CubingUSA Nationals 2019
370 Mike Bitz1:27.65 United States CubingUSA Nationals 2019
372 Anaëlle Msaidie1:28.11 France Mémorial François Courtès 2020
372 Jean-Charles Tillit1:28.11 France Mémorial François Courtès 2020
374 Matvey Merzlikin1:28.60 Russia YJ Moscow Special 2019
374 Maxim Teplyakov1:28.60 Russia YJ Moscow Special 2019
376 Ark Kedia1:28.91 India Cubewerkz Open 2016
376 Arya Kedia1:28.91 India Cubewerkz Open 2016
378 Anatoly Turenko1:29.13 Russia Sariki in Moscow 2020
378 Bogdan Zemlianskii1:29.13 Russia Sariki in Moscow 2020
380 James Lanagan1:29.40 United States No Stress Solving 2017
380 Robin McGaha1:29.40 United States No Stress Solving 2017
382 Aziz Olzhagali1:29.43 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
382 Bauyrzhan Zhandossuly1:29.43 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
384 Alistair Miller1:29.98 United Kingdom Manchester Open 2020
384 Luke McRitchie1:29.98 United Kingdom Manchester Open 2020
386 Dmitry Salakhov1:30.53 Russia Vladivostok Spring 2020
386 Karina Ermakova1:30.53 Russia Vladivostok Spring 2020
388 Amogh Adluri1:30.63 United States UCSD Winter 2020
388 Keira Patel1:30.63 United States UCSD Winter 2020
390 Anastasia Gubanova1:31.11 Russia Welcome to Brest 2018
391 Kevin Min1:31.48 United States No Stress Solving 2017
391 Nicky Steingraber1:31.48 United States No Stress Solving 2017
393 Anatoly Shapovalov1:31.58 Russia Perm Open 2019
394 Arsène Laffarre1:32.03 France Mémorial François Courtès 2020
394 Sylvain Batte1:32.03 France Mémorial François Courtès 2020
396 Vladislav Vilyukha1:32.28 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
396 Yegor Vertlib1:32.28 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
398 Ilya Tsiareshka1:33.23 Belarus Welcome to Brest 2018
399 Baden Forster1:33.61 Australia Northside Cube Days 2020
399 Hao Do1:33.61 Australia Northside Cube Days 2020
401 Nikita Alexandrov1:33.92 Russia MPEI Open 2018
402 Christian Harris1:34.18 United Kingdom Manchester Open 2020
402 Christopher Brocklebank1:34.18 United Kingdom Manchester Open 2020
404 Andrew Huang1:34.71 Australia Northside Cube Days 2020
404 Daniel Venzke1:34.71 Australia Northside Cube Days 2020
406 Amina Chebochakova1:34.99 Russia NSK Cubing Fest 2019
406 Vitaliy Zaozernov1:34.99 Russia NSK Cubing Fest 2019
408 Cyrus Claassen1:35.26 United States Berkeley Summer 2019
408 James Guymon1:35.26 United States Berkeley Summer 2019
410 Denis Tsoy1:36.56 Russia Vladivostok Spring 2020
411 Jacob Grahame1:36.66 United States UCSD Winter 2020
411 Michael Muething1:36.66 United States UCSD Winter 2020
413 Lee Seung Ha1:38.39 Singapore Cubewerkz Open 2016
413 Ryan Peh1:38.39 Singapore Cubewerkz Open 2016
415 Abylai Orazalin1:38.92 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
415 Alan Galym1:38.92 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
417 Aleksandr Elovikov1:39.26 Russia Perm Open 2019
417 Konstantin Belousov1:39.26 Russia Perm Open 2019
419 Darya Vladimirova1:39.37 Russia Perm Open 2019
420 Raphael Riener1:39.45 Austria Tårnby Cube Træf 2019
421 José Marco Tarifa Hernández1:39.64 Bolivia LP Cube Battle 2018
421 Valentina Alicia Vargas Chambilla1:39.64 Bolivia LP Cube Battle 2018
423 Benjamin Pugh1:40.38 United States CubingUSA Nationals 2019
423 Darrell Pugh1:40.38 United States CubingUSA Nationals 2019
425 Austin Jensen1:40.65 Canada Strathcona 2019
425 Immanuel Datul1:40.65 Canada Strathcona 2019
427 Graham Siggins1:41.20 United States UCSD Winter 2020
427 Neel Gore1:41.20 United States UCSD Winter 2020
429 Dmitry Sukhotin1:41.43 Russia Welcome to Academy 2018
430 Aleksandra Lukianova1:41.62 Russia Welcome to Academy 2018
430 Sergei Avilov1:41.62 Russia Welcome to Academy 2018
432 Aleksandr Rudenko1:41.76 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
433 Amir Murzakarimov1:43.66 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
434 Nikita Kuznetsov1:44.19 Russia Welcome to Academy 2018
434 Vladimir Kushnir1:44.19 Russia Welcome to Academy 2018
436 Jana Scholey1:45.03 United Kingdom Manchester Open 2020
436 Morgan Baglin-Clarke1:45.03 United Kingdom Manchester Open 2020
438 Egor Surikov1:45.11 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
438 Vladimir Nuzhdin1:45.11 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
440 Ekaterina Efimova1:47.08 Russia MPEI Open 2019
440 Yuri Konovalov1:47.08 Russia MPEI Open 2019
442 Daniel Tarifa1:47.20 Bolivia LP Cube Battle 2018
442 Iver Bascope1:47.20 Bolivia LP Cube Battle 2018
444 August von Metzsch1:48.67 United States Berkeley Summer 2019
444 Kasper Jansson1:48.67 United States Berkeley Summer 2019
446 Adam Marcellus Kelly1:48.96 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
446 Kristoffer Vasehus1:48.96 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
448 Dyane Townley1:49.78 United States CubingUSA Nationals 2019
448 Timothy Townley1:49.78 United States CubingUSA Nationals 2019
450 Anna Golubeva1:50.84 Russia MPEI Open 2019
450 Vladislav Sergunov1:50.84 Russia MPEI Open 2019
452 Aquila Janoschka1:51.62 Australia Northside Cube Days 2020
452 Liam Brown1:51.62 Australia Northside Cube Days 2020
454 Daxton Westlake1:52.83 United States UCSD Winter 2020
454 Nikolas Haramis1:52.83 United States UCSD Winter 2020
456 Christian Smedegaard1:53.42 Denmark Aarhus Christmas 2019
456 Emilie Ibsen1:53.42 Denmark Aarhus Christmas 2019
458 Leonid Antonov1:54.03 Russia Welcome to Academy 2018
458 Vladimir Diakonov1:54.03 Russia Welcome to Academy 2018
460 Lucas Hansen1:54.57 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
461 Stepan Matveev1:54.97 Russia MPEI Open 2018
461 Stepan Tsarev1:54.97 Russia MPEI Open 2018
463 Alex Burns1:55.88 United Kingdom UK Championship 2019
463 Sean Moran1:55.88 United Kingdom UK Championship 2019
465 Anna Fomina1:56.32 Russia MPEI Open 2019
466 Ray Cusack1:56.39 Australia Northside Cube Days 2020
466 Tyler Keen1:56.39 Australia Northside Cube Days 2020
468 Elias Mamani Tumiri1:57.19 Bolivia LP Cube Battle 2018
468 Josias Milan Sirpa Pinto1:57.19 Bolivia LP Cube Battle 2018
470 Uladzislau Averyn1:59.94 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
470 Uladzislau Rykhlionak1:59.94 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
472 Nicolas Køster Christensen1:59.97 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
473 Rainne Elyze De Jesus2:00.47 Canada Strathcona 2019
473 Thomas Mercer2:00.47 Canada Strathcona 2019
475 Aleh Kozel2:02.37 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
475 Yauheni Zviazdou2:02.37 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
477 Karen Fallin2:02.76 United States CubingUSA Nationals 2019
477 Ryland Wilson2:02.76 United States CubingUSA Nationals 2019
479 Alexey Smolyanyy2:03.02 United States CubingUSA Nationals 2019
479 Anton Smolyanyy2:03.02 United States CubingUSA Nationals 2019
481 Ivan Zubarev2:05.32 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
481 Vladislav Syrov2:05.32 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
483 Bryden Jia2:05.35 Canada Strathcona 2019
483 Luke O'Bryan2:05.35 Canada Strathcona 2019
485 Aleksandr Afonichev2:07.16 Russia Welcome to Academy 2018
486 Aliaksandr Sarokin2:09.91 Belarus Speedcubing Camp Minsk 2019
486 Andrey Panov2:09.91 Belarus Speedcubing Camp Minsk 2019
488 Artem Sagiev2:10.94 Russia Welcome to Academy 2018
488 Pavel Tishchenko2:10.94 Russia Welcome to Academy 2018
490 Hanna Panas2:12.33 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
490 Ilya Kantysh2:12.33 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
492 Artem Saverchuk2:15.36 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
493 Kamil Michalak2:18.47 Finland Kiev Super Blind 2020
493 Timo Norrkniivilä2:18.47 Finland Kiev Super Blind 2020
495 Dieter Amberger2:19.23 Ukraine Kiev Super Blind 2020
495 Maiia Skrypnyk2:19.23 Ukraine Kiev Super Blind 2020
497 Maksim Pikalov2:21.14 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
497 Milan Nikiforov2:21.14 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
499 Sergey Eremin2:23.40 Russia Welcome to Academy 2018
499 Timofey Kuranov2:23.40 Russia Welcome to Academy 2018
501 Ethan Potinsky2:27.15 United States Copper Country Winter 2020
501 Meghan Hemmer2:27.15 United States Copper Country Winter 2020
503 Vladislav Pyatnitsa2:27.35 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
503 Vladislav Shoshin2:27.35 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
505 Anton Bozhnev2:27.38 Russia MPEI Open 2019
505 Artem Kim2:27.38 Russia MPEI Open 2019
507 Andrey Mishin2:27.49 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
507 Mikhail Gorokhov2:27.49 Russia CCC Quali Vladivostok 2019
509 Brandon Bartzis2:28.28 Canada Strathcona 2019
509 Carson Deibert2:28.28 Canada Strathcona 2019
511 Cole Albright2:28.38 United States CubingUSA Nationals 2019
511 David Albright2:28.38 United States CubingUSA Nationals 2019
513 Jose Antonio Campero Morales2:30.04 Bolivia LP Cube Battle 2018
513 Joseph Daniel Blas Sanchez2:30.04 Bolivia LP Cube Battle 2018
515 Alec Miller2:30.48 United States No Stress Solving 2017
515 Corey Griffin2:30.48 United States No Stress Solving 2017
517 Daria Motyreva2:31.46 Russia MPEI Open 2018
518 Polina Akulova2:31.67 Ukraine White City Cubing 2019
518 Valeriia Volova2:31.67 Ukraine White City Cubing 2019
520 Erzhan Dzhaumutbaev2:33.70 Russia Welcome to Academy 2018
520 Timofey Pastrevich2:33.70 Russia Welcome to Academy 2018
522 Animesh Alang2:35.01 United States Berkeley Summer 2019
522 Arohan Deshpande2:35.01 United States Berkeley Summer 2019
524 Jack Kutcher2:36.00 Canada Strathcona 2019
524 Kamal Kandpal2:36.00 Canada Strathcona 2019
526 Brendan Borbandy2:36.02 Canada Strathcona 2019
526 Eithan Awasis2:36.02 Canada Strathcona 2019
528 Mikhail Govgolenko2:39.08 Russia MPEI Open 2018
528 Milena Son2:39.08 Russia MPEI Open 2018
530 Iaroslav Melekhin2:40.55 Russia Perm Open 2019
530 Malik Khabibullin2:40.55 Russia Perm Open 2019
532 Anton Surovtsev2:42.05 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
532 Dmytro Dovhyi2:42.05 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
534 Charlie Gino De Luca-Mazza2:42.07 Australia Northside Cube Days 2020
534 Kaidyn Vince De Luca-Mazza2:42.07 Australia Northside Cube Days 2020
536 Bruce Michael Bautista2:42.15 Canada Strathcona 2019
536 Emerson Shawara2:42.15 Canada Strathcona 2019
538 Cody Caston2:45.27 Australia Northside Cube Days 2020
538 Thomas Morean2:45.27 Australia Northside Cube Days 2020
540 Ashley Biddiscombe2:46.01 Canada Strathcona 2019
540 Coda K. Toll2:46.01 Canada Strathcona 2019
542 Jazmine Kong Kit Min2:50.13 Singapore Cubewerkz Open 2016
542 Ralph Danil Wong2:50.13 Singapore Cubewerkz Open 2016
544 Aleksandr Vasilev2:53.00 Russia Welcome to Academy 2018
544 Artem Korolev2:53.00 Russia Welcome to Academy 2018
546 Kayden Shivji2:56.43 Canada Strathcona 2019
546 Kyan Barnett2:56.43 Canada Strathcona 2019
548 Aiden Chan2:59.77 Canada Strathcona 2019
548 Brady Whitehead2:59.77 Canada Strathcona 2019
550 Cody Lilly3:07.81 United States No Stress Solving 2017
550 Rachel Petitt3:07.81 United States No Stress Solving 2017
552 Jacob Hossler3:13.55 United States No Stress Solving 2017
552 Noah Hossler3:13.55 United States No Stress Solving 2017
554 Carlos Andres Hidalgo3:14.98 Bolivia LP Cube Battle 2018
554 Joaquín Vargas3:14.98 Bolivia LP Cube Battle 2018
556 Kaleb Willms3:19.00 Canada Strathcona 2019
556 Trevor Artzen3:19.00 Canada Strathcona 2019
558 Casey Green3:19.20 United States No Stress Solving 2017
558 Clayton David Dixon3:19.20 United States No Stress Solving 2017
560 Thor Muto Asmund3:48.25 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
561 Dylan Vaskevicius3:53.35 Canada Strathcona 2019
561 Jaekob Naong3:53.35 Canada Strathcona 2019
563 Alexander Heavner4:02.65 United States No Stress Solving 2017
563 Jack Willems4:02.65 United States No Stress Solving 2017
565 Owen Dove4:17.63 United States No Stress Solving 2017
565 Sean Skinner4:17.63 United States No Stress Solving 2017
567 Christian Murphy4:24.06 Canada Strathcona 2019
567 Trian Borstad4:24.06 Canada Strathcona 2019
569 Brennan Groat4:26.77 Canada Strathcona 2019
569 Griffin Clem4:26.77 Canada Strathcona 2019
571 Moksha Sarup4:30.91 Canada Strathcona 2019
571 Seamus Twyman4:30.91 Canada Strathcona 2019
573 Valdemar Sander Skytte4:42.95 Denmark Aarhus Christmas 2019
573 Viktor Jensen4:42.95 Denmark Aarhus Christmas 2019
575 Alperen Sarigoz4:48.68 Belarus Speedcubing Camp Minsk 2019
576 Bernabe Kondrak4:49.49 Canada Strathcona 2019
576 Caden Purdon4:49.49 Canada Strathcona 2019
578 Braydon Godin4:53.61 Canada Strathcona 2019
578 Silas Bujak4:53.61 Canada Strathcona 2019
580 Izacc Samalio4:58.33 Canada Strathcona 2019
580 Michael Vass4:58.33 Canada Strathcona 2019
582 Diego V. Valencia5:43.41 Bolivia LP Cube Battle 2018
582 Valeria Veliz Valencia5:43.41 Bolivia LP Cube Battle 2018
584 Cain Chitwood6:43.19 United States No Stress Solving 2017
584 Tim Mehmedbasic6:43.19 United States No Stress Solving 2017
586 Andre Soliz6:54.58 Bolivia LP Cube Battle 2018
586 Samuel Antonio Cruz Coareti6:54.58 Bolivia LP Cube Battle 2018